Çaji i tibetit, pija natyrale për jetëgjatësi

  • E.K /
  • 23 November 2022 - 13:27
Çaji i tibetit, pija natyrale për jetëgjatësi

Çaji nga Tibeti konsumohet në gllënjka gjatë gjithë ditës apo edhe më mirë, nga një gotë para secilës shujtë, për shëndet të mirë dhe jetëgjatësi.

5 gr xhenxhefil të bluar, 2 lugë lëng limoni, 2 lugë mjaltë, Pak speca pikantë dhe anis, 2 l ujë. Përgatitja: Ujin e lini të vlojë për 5 minuta, më pas e ftohni. Pastaj shtoni xhenxhefilin, lëngun e limonit, mjaltin, specat dhe anisin.

(Kosova Sot Online)