Dieta efikase me mollë japoneze

  • E.K /
  • 25 November 2022 - 09:48
Dieta efikase me mollë japoneze

Në stinën e dimrit, rreziku për të shtuar në peshë shtohet me të madhe! Mirëpo, mos u brengosni: ekziston menyja e bazuar në mollët japoneze, që ju ndihmon të rregulloni trupin tuaj. Vërejtje: para fillimit të dietës, këshilloni mjekun. Kjo dietë nuk u shkon për shtati personave me diabet, sëmundjet gastrointestinale. Hani pemë njëherë në ditë, e dietën duhet ndryshuar: Ditën e parë - propozimi i parë, i dyti dhe kështu për shtatë ditë.

Opsioni i parë: Kafjalli: 1-2 mollë japoneze; Dreka: 200 g djathë pa yndyrë dhe një vezë të zier; Darka: 200 g gjellë me speca, çaj me një lugë mjaltë. OPSIONI I DYTË: Kafjalli: 100 g mish të bardhë pule, sallatë me lakër ose trangull të freskët, kafe pa sheqer; Dreka: supë me perime, dy rriska bukë të thekur, 150 g jogurt natyral; Darka: 1-2 mollë japoneze.

(Kosova Sot Online)