Dieta me qumësht, humbni deri 5 kilogramë

  • E.K /
  • 26 November 2022 - 11:47
Dieta me qumësht, humbni deri 5 kilogramë

Kjo është një nga dietat më të sigurta dhe më të thjeshta nga të gjitha mono dietat që bazohen në qumësht. Sugjerohet që këtë dietë ta përdorni për 7 ditë. Ditën e parë pini nga një gotë qumësht në çdo dy orë, ditën e dytë në çdo gjysmë ore e ditën tretë nga një gotë qumësht çdo orë.

Tre ditët e ardhshme pini qumësht çdo orë. Për kafjall 1 banane dhe 200 ml kefir, për zamër 200 ml qumësht, për drektë 200 g perime me jogurt dhe 1 vezë. Për zamrën e dytë, 100 g zefir dhe 100 g flluska në qumësht. Për darkë, 200 ml jogurt dhe një mollë. Plus qumësht çdo orë.

(Kosova Sot Online)