Zini bananen para gjumit, do të flini mirë dhe do të jeni të freskët në mëngjes

  • E.K /
  • 29 November 2022 - 10:13
Zini bananen para gjumit, do të flini mirë dhe do të jeni të freskët në mëngjes

Mos harroni, ilaçe të caktuara e shkaktojnë pagjumësinë, kundër dhimbjeve dhe ato për zemër e shtypje të gjakut janë ilaçet që shkaktojnë pagjumësinë. Ju sjellim zgjidhjen natyrale si ta mposhtni pagjumësinë dhe të flini rehat. Nuk ka ndonjë person që nuk e ka përjetuar pagjumësinë dhe ka pasur telashe të flejë. Pagjumësinë e shkakton depresioni, stresi, ankthet.

ÇAJI NGA BANANET

Duke përdorur vetëm disa gjëra që janë në kuzhinën tuaj, mund të përgatitni çaj nga bananet dhe të flini menjëherë. Ky ilaç e bën mrekullinë. Përbërësit: 1 banane 1 enë me ujë Kanellë. Bananen e qëruar me majat e prera e vendosni në ujin e vluar. E zieni për 10 minuta. Pasi ta keni kulluar, lëngun e vendosni në gotë. I shtoni kanellë dhe e pini para gjumit.

(Kosova Sot Online)