Shurupi për shërimin e kollës kronike

  • A.P /
  • 04 December 2022 - 09:51
Shurupi për shërimin e kollës kronike

Nuk do të duhej që asnjëri prej jush ta nënçmonte efikasitetin e kësaj bime shëruese, si ilaç i fortë kundër kollës. Përbërëset prej disa bimëve që ndalojnë kollën dhe përmirësojnë punën e mushkëriv, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, Derisa kemikatet nga shurupet e blera vetëm shkatërrojnë shëndetin, ky ilaç ka efekt në gjithë organizmin

PËRBËRËSIT:

1/2 e lugës hudhër; 1/2 e lugës trumzë; 1/2 e lugës kurkumë; 2 lugë mjaltë; Lëngun e gjysmë limonit; 1 qese çaj të gjelbër.

 

PËRGATITJA:

Të gjitha bimët dhe qeskën e çajit të gjelbër i hidhni në një enë dhe nga sipër ia derdhni ujin e vluar. Pas tre minutave ia shtoni edhe lëngun e limoni dhe mjaltin.

 (Kosova Sot Online)