Humbni shëndetshëm në peshë me këtë meny për 7 ditë

  • E.K /
  • 06 December 2022 - 14:20
Humbni shëndetshëm në peshë me këtë meny për 7 ditë

Kjo është dieta për 7 ditë, me kombinimin ideal të ushqimeve për humbje të shëndetshme në peshë.

Dita 1 

Kafjalli: Jogurt grek me fara çia dhe gjysmë grejpfrut të shtrydhur. Zamra: 5 shkopinj selino me pak gjalpë bademi. Dreka: Sallatë me mish pule dhe spinaq, me pak avokado dhe vaj ulliri. Zamra: Kafe me qumësht bademi. Darka: Peshk në marinadë nga çaji i gjelbër dhe majdanozi.

Dita 2

Kafjalli: Brokoli të zier dhe vezë. Zamra: Jogurt pemësh. Dreka: Sallatë me karkaleca deti, bizele, avokado, lëng limoni dhe një lugë vaj ulliri. Zamra: 1 mollë të gjelbër. Darka: Patate të zier, spinaq të erëzuar me lëng limoni dhe mish të bardhë pule.

Dita 3

Kafjalli: 'Smoothie' me qumësht bademi, banane, spinaq të freskët dhe gjalpë bademi. Zamra: 5 shkopinj selino, karota. Dreka: Sallatë me karota, kuinoa dhe mish pule. Zamra:12 ullinj. Darka: Sallatë me lakër të kuqe.

Dita 4

 Kafjalli: Salmon me salcë. Zamra: Rrepkë. Dreka: Sallatë me ton. Zamra: Boronica. Darka: File pule.

Dita 5: K

afjalli: Bollgur me banane dhe kanellë. Zara; 1 trangull. Dreka: Sallatë me avokado dhe trangull. Zamra: Jogurt grek me fara liri. Darka: File salmoni me salcë mustarde dhe lëng limoni, me majdanoz.

Dita 6:

Kafjalli: 2 vezë të ziera dhe jogurt grek. Zamra: 5 shkopinj selino me gjalpë kikirikësh. Dreka: Sallatë të gjelbër. Zamra: Gjysmë grejpfruti dhe 10 arra. Darka: Spec të mbushur.

Dita 7:

Kafjalli: 2 vezë të ziera dhe jogurt grek. Zamra: Spec të kuq të freskët. Dreka: 2 file pule të pjekura në skarë. Zamra: Kokoshka. Darak: Bizele të ziera.

(Kosova Sot Online)