Bima që shëron sëmundjet sezonale

  • E.K /
  • 08 December 2022 - 11:27
Bima që shëron sëmundjet sezonale

Kjo bimë është shumë e dobishme dhe e hasim kudo përreth nesh. Pos se e ndal gjakderdhjen, kjo bimë mund të përdoret në shumë mënyra! Anisi shëron: astmën bronkiale, inflamacionin e fytit, ftohjen dhe gripin.

Çaji nga anisi: 2 lugë të vogla gjethe të bimës duhet përzier me 2 decilitra ujë të vluar dhe e lini të qëndrojë për 10 minuta. Nëse keni telashe me veshkat dhe mëlçinë, hemorroidet, të thatin në lukth, atëherë duhet ta konsumoni këtë çaj.

(Kosova Sot Online)