Një gotë lëng si ky ndalon dhimbjet e migrenës

  • E.K /
  • 12 December 2022 - 14:19
Një gotë lëng si ky ndalon dhimbjet e migrenës

Njerëzit që vuajnë nga migrena e dinë sa e fortë është kjo dhimbje. Migrena ju shqetëson, ngadalëson ritmin e jetës, derisa nuk është e mundur të shërohet. Ekziston një metodë që ndihmon shumë, një metodë krejt natyrale.

Krejt çfarë ju duhet është kripa e Himalajeve,lëngu i limonit dhe pak lëvore limoni. M pas, shtrydhni lëngun nga 2 limonë, copëtoni pak lëvore limoni dhe shtoni 2 lugë kripë Himalaje. Përzieni, i hidhni në enë më të madhe, shtoni 2 dcl ujë, e pini me një gllënjkë.

(Kosova Sot Online)