Shpargujt janë një nga ushqimet më të shëndetshme, ja receta për supën e shëndetshme

  • E.K /
  • 19 December 2022 - 12:45
Shpargujt janë një nga ushqimet më të shëndetshme, ja receta për supën e shëndetshme

Shpargujt janë të pasura me nutriente, të varfra me kalori. Përbërësit për 4 persona: 2 lugë gjalpë pa kripë ose vaj kokosi 1 qepë 200 g patate të prera në rriska të holla 1 lugë këri të gjelbër 450 g shparguj të prera në pjesë 1/2 e lugës kripë 400 ml qumësht të koksoit 1 limon.

Përgatitja

Në një enë hiqni qepën në gjalpë në temperaturë të mesme. Përzieni. Shtoni patatet dhe vloni për 10 minuta derisa të zbuten patatet. Shtoni këri, zieni edhe nj minutë - shtoni qumështin e kokosit, kripën dhe ujin. E lini të vlojë dhe shtoni shpargujt. Zieni edhe 2-3 minuta.

(Kosova Sot Online)