Parandalojeni ftohjen me kohë: Lëngu i shëndetshëm dhe natyral që parandalon viruset dhe infeksionet

  • E.K /
  • 14 January 2023 - 11:18
Parandalojeni ftohjen me kohë: Lëngu i shëndetshëm dhe natyral që parandalon viruset dhe infeksionet

Kjo përzierje e antibiotikëve më të fortë natyral i shkatërron viruset, bakteret dhe paraqitet. Aroma e kësaj përzierjes i pastron edhe sinuset dhe lehtëson frymëmarrjet. Përbërësit: ¼ e gotës hudhër e shtypur ¼ e gotës xhenxhefil të bluar 2 lugë rrepkë të bluar 700 ml uthull molle 2 lugë kurkumë pluhur ¼ e gotës qepë e copëtuar imët 2 speca të kuq djegës.

Përgatitja

Përzieni të gjithë përbërësit në një kavanoz (kini parasysh që 1/3 e kavanozit të mbushet me uthull). Përgatitni kavanozin në vend të thatë dhe të errët. Përzieni çdo ditë për tre ditët e ardhshme. Lëngun e derdhni në një enë tjetër dhe e ruani në frigorifer. Përdorimi: Edhe pse ilaçi ka aromë të fortë, mbani mend se nuk guxoni ta tretni me ujë. Thjesht e përtypni, e më pas mund të hani diçka. Kjo pije forcon imunitetin dhe shëron ftohjet.

(Kosova Sot Online)