Kthejeni shëndetin e humbur brenda tre muajsh

  • A.P /
  • 26 January 2023 - 14:37
Kthejeni shëndetin e humbur brenda tre muajsh

Përzierja nga panxhari, karota dhe mollët, eliminojnë qelizat e dëmshme në organizëm dhe ngadalësojnë rritjen e tyre. Duhet ta konsumoni tre muaj, e shëndeti përmirësohet sa hap e mbyll sytë.

PËRBËRËSIT: Një panxhar, Dy karota, dhe Një mollë.

PËRGATITJA:

Panxharin e preni në rriska, karotën dhe mollën. E lini të qëndrojë për një orë në kavanoz dhe e ruani në frigorifer. Më pas shtoni lëngun e shtrydhur nga karota dhe molla. Ta konsumoni 30-40 minuta para kafjallit. Vërejtje: Nuk guxoni t'i përzieni të gjithë komponentët përnjëherë. Së pari përgatitet lëngu nga panxhari, i cili duhet të qëndrojë pak kohë në frigorifer, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”. Në këtë mënyrë eliminohen disa substanca të dëmshme të panxharit, që mund të shkaktojnë mundime, të vjella dhe marramendje.

 

Ky lëng çudibërës është shumë efikas te sëmundjet si: Parandalon zhvillimin e qelizave të kancerit, parandalon sëmundjet e mëlçisë, veshkave, pankreasit dhe ndihmon te të thatit. Forcon sistemin imun, eliminon helmet, përmirëson punën e zorrëve, eliminon aromën e keqe nga goja, zvogëlon dhimbjet menstruale, pakëson kolesterolin, ul shtypjen e gjakut, përmirëson tenin dhe përtërinë, ndikon për humbje në peshë.

(Kosova Sot Online)