Ilaçi natyral që mbron dhe forcon zemrën

  • A.P /
  • 01 February 2023 - 14:33
Ilaçi natyral që mbron dhe forcon zemrën

Vetëm tre përbërës me sukses mbrojnë prej kancerit dhe ulin kolesterolin e keq, si dhe shërojnë sëmundjet e zemrës. Për këtë recetë ju nevojiten kërpudhat e freskëta, zarzavate të freskëta dhe mjaltë bliri. Përgatitja: merrni pesë kërpudha.

 

Duhet të jenë të freskëta. I pastroni dhe i përvëloni me ujë të vluar, i fshini me peshqir dhe i shtrydhni për të pasur lëngun e freskët. Po ashtu merrni zarzavatet dhe shtrydhni lëngun prej tyre, deri të merrni një lugë plot lëng, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.  Përzieni lëngun e kërpudhave dhe lëngun e zarzavateve dhe shtoni një lugë mjaltë. Kjo sasi e ilaçit mjafton për tri ditë. E ruani në frigorifer, në kavanoz të mbyllur. Çdo ditë në mëngjes në lukth të thatë pini më pak se gjysmë luge.

VETITË SHËRUESE TË ILAÇIT:

1. Përdoret për shërimin e sëmundjeve të zemrës, përkatësisht "Angina pectoris"; 2. Ul kolesterolin e keq; 3. Ndikon si mbrojtje kundër kancerit. Nëse për një kohë të gjatë e përdorni këtë ilaç, nuk do të rrezikoheni nga sëmundjet e lartpërmendura.

(Kosova Sot Online)