Largoni gurët nga idhca brenda natës

  • E.K /
  • 07 February 2023 - 09:44
Largoni gurët nga idhca brenda natës

Puna e parë që duhet të bëni është të mos hani asgjë për 24 orë. Më pas përgatiteni ilaçin me një lirët lëng të lakrave turshi, 4 dcl vaj ulliri dhe lëngun e shtrydhur nga katër limonë. Konsumoni për çdo 25 minuta nga 1 dcl lëng.

Menjëherë do të shfaqen dhimbje dhe diarre, e gurët do t'i hidhni përmes jashtëqitjes, më së gjati për 4-5 orë. Pasi t'i keni hedhur jashtë gurët, dhjetë deri pesëmbëdhjetë ditë mos hani mish të thatë, lëvore të pemëve dhe perimeve. Gjatë kësaj kohe pini çaj të lehtë, çdo ditë nga 4 dcl.

(Kosova Sot Online)