A vuani prej alergjive pranverore

  • A.P /
  • 07 February 2023 - 14:41
A vuani prej alergjive pranverore

Secili që vuan prej alergjive pranverore e di sa e pakëndshme është kjo. Në vijim ju paraqesim zgjidhjen që mund t'ju ndihmojë shumë. Mbusheni frigoriferin me jogurt dhe rregullisht e konsumoni në këtë periudhë kohore, sepse kjo pije jo vetëm se e forcon sistemin imun, por edhe e përmirëson metabolizmin, si dhe zbut të kruarat dhe teshtitjet te njerëzit që janë alergjik ndaj polenit.

 

Shkencëtarët amerikanë kanë testuar 1.900 pacientë që kanë vërtetuar teorinë e tyre se konsumimi i jogurtit zbut simptomat e alergjisë në polen, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”. Ata kishin zbuluar se probiotikët nga jogurti ndikojnë në zbutjen e reaksioneve alergjike. Ekipi i shkencëtarëve nga Tenensi besojnë se jogurti i ndihmon çdo të pestit person që vuan nga alergjitë në polen.

(Kosova Sot Online)