Bëni dhëmbët më të bardhë në shtëpi në vetëm 3 minuta

  • E.K /
  • 25 February 2023 - 12:03
Bëni dhëmbët më të bardhë në shtëpi në vetëm 3 minuta

Impresioni i parë ndoshta bazohet dhe tek dhëmbët, prandaj nuk do ishte mirë të rrezikonit duke pasur dhëmbë të verdhë. Dhëmbët e bardhë janë një tregues i një shëndeti të përgjithshëm të mirë dhe kjo gjë do ju jap një vetëbesim të lartë.

Përbërësit:

Sodë buke,
Limon,

Përgatitja:

Në një enë hidhni një lugë sodë buke dhe priteni limonin në gjysëm dhe shtrydheni mbi sodën e bukës. Sapo ta hidhni limonin përzierja do fillojë të shkumëzohet. Ju duhet ta trazoni deri sa e gjithë shkuma të jetë ulur. Aplikoeni më pas me një pambuk në dhëmbët tuaja.

(Kosova Sot Online)