Melhemi magjik: humbni 10 cm të belit për vetëm 3 javë

  • E.K /
  • 18 March 2023 - 12:38
Melhemi magjik: humbni 10 cm të belit për vetëm 3 javë

Kjo recetë është e thjeshtë dhe përgatitet nga përbërësit natyralë. Përbërësi i fshehtë është rrika, që ndihmon në tretjen e ushqimit, si dhe ndihmon në zhvillimin e baktereve të mira në lukth. Rrika po ashtu ndihmon në pastrimin e organizmit dhe përmirëson metabolizmin. Është i pasur me vitamina C, B1, B6, B12, hekur, magnez, kalcium dhe fosfor.

PËRBËRËSIT

Rrikë 3 limonë 3 lugë mjaltë.

PËRGATITJA

Preni rrikën dhe e lini në blender. E përzieni. Më pas, shpëlani limonët, e preni dhe farat e limonit i pastroni. Rriskat e limonëve të prerë, pa fara, i shtoni në blender. Shtoni mjaltin dhe përzieni derisa përbërësit të bashkohen. Përzierjen ta mbani në kavanoz prej qelqit. Merrni 1 lugë, dy herë në ditë me shujtë. Rezultatet do t'i vëreni pas tri javësh.

(Kosova Sot Online)