Shikoni listën e dhjetë ushqimeve që krijojnë varësi

  • A.P /
  • 26 March 2023 - 09:45
Shikoni listën e dhjetë ushqimeve që krijojnë varësi

Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë.

Vullnetarët që morën pjesë në hulumtim i vlerësuan ushqimet dhe pijet sipas varësisë që i gjetën, domethënë nuk mund të ndaleshin në një copë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, por vazhduan derisa u ndjenë se do të shpërthenin nga ushqimi i tepërt.

Shikoni listën e dhjetë ushqimeve që krijojnë varësi:

Djathë

Tortë

Soda

Burgers

Patate të skuqura

Akullore

Biskota

Patate të ziera

Çokollatë

Pica.


(Kosova Sot Online)