Çaji i gjelbër: zgjidhja natyrale kundër djersitjes së tepërt

  • E.K /
  • 29 March 2023 - 09:59
Çaji i gjelbër: zgjidhja natyrale kundër djersitjes së tepërt

A e keni ditur se djersitja e tepruar e shputave, duarve dhe në hapësirat e sqetullave e shkakton hiperhidroza? Me siguri se e keni vërejtur që më shumë djersiteni gjatë stinës së verës. Nuk ka vend për brengë, sepse natyra ka zgjidhje edhe për këtë problem. Me siguri se do t'ju ndihmojë.

RECETA E PARË

Përbërësit: 1 litër ujë, 4 qese çaj të gjelbër Përgatitja: përbërësit i hidhni në një enë dhe i vloni për 15 minuta, e më pas i lini të ftohen. Me lëngun fituar shpëlani duart, shputat e këmbëve dhe sqetullat.

RECETA E DYTË

Përbërësit: 10 ml uthull të mollës, 20 ml ujë.

Përgatitja

Përzieni të dy përbërësit dhe e pini lëngun çdo mëngjes në lukth të thatë, gjysmë orë para kafjallit.

(Kosova Sot Online)