Si të pastroni mushkëritë për tri ditë?

  • E.K /
  • 29 March 2023 - 10:46
Si të pastroni mushkëritë për tri ditë?

Ndoshta edhe nuk jeni duhanxhi, por keni probleme me mushkëritë? Nëse dëshironi një detoksim, ja ideja: dy ditë para detoksimit, hiqni prodhimet e qumështin nga ushqimi. Një ditë para detoksimit, pini çaj të bimëve para gjumit.

Pini 300 ml lëng nga grejpfruti ose ananasi, që të dy përdorin antioksidues për ta përmirësuar sistemin e frymëmarrjes. Pini 300 ml lëng nga karota midis kafjallit dhe drekës. Pini 400 ml lëng të pasur me kalium gjatë drekës (badem, fik, panxhar, majdanoz, domate…) që pastron organizmin. Pini 400 ml lëng nga boronicat para gjumit sepse boronicat luftojnë bakteret në mushkëri.

(Kosova Sot Online)