Lëngu freskues që shkrin dhjamin

  • E.K /
  • 20 April 2023 - 10:41
Lëngu freskues që shkrin dhjamin

Lëngu freskues nga pemët dhe perimet e freskëta, është diçka më e mira që mund të bëni për trupin tuaj.

PËRBËRËSIT

 1/2 e gotës tranguj të copëtuar - 1 lugë mjaltë - 1 lugë lëng limoni - 2 gota shalqi të prerë.

PËRGATITJA:

Përbërësit i pastroni nga farat. Pjesët e perimeve i hidhni në blender, shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin. Shtoni pak akull dhe e pini në mëngjes, midis shujtave. 

(Kosova Sot Online)