Forconi imunitetin me pijen çudibërëse që përgatitet lehtë

  • E.K /
  • 29 April 2023 - 10:11
Forconi imunitetin me pijen çudibërëse që përgatitet lehtë

Edhe pse rrezet e diellit ndikojnë të jeni më në diskonim, pasi lëkurën e ushqen me vitamina D, gjatë vjeshtës trupi përballet me rënien e imunitetit. Prandaj, përgatiteni këtë ilaç që bën mrekullinë.

Përbërësit: - 2 litra ujë - 1 trangull të freskët - 1 limo - 10 - 12 gjethe të mentës Përgatitja: Trangullin dhe limonin i shpëlani mirë dhe i preni në rriska. Hidhni në kavanoz, shtoni ujin dhe gjethet e mentës dhe e ruani në frigorifer që të ftohet. Çdo ditë pini nga një gotë. 

(Kosova Sot Online)