Keni probleme me aromën e keqe nga goja, pini këtë lëng

  • E.K /
  • 02 May 2023 - 11:20
Keni probleme me aromën e keqe nga goja, pini këtë lëng

Nëse dëshironi që tretja e ushqimit tuaj të funksionojë si duhet dhe të hiqni çdo mundësi të aromës së keqe në gojë, si dhe aromës së pakëndshme të djersës dhe përgatiteni këtë lëng.

Përbërësit

 2 mollë; - 5 gjethe të freskëta të lakrës jeshile; - 1 majdanoz; - Lëngun e një limoni; - 1 pjesë xhenxhefil.

Përgatitja

 Të gjithë përbërësit i shpëlani mirë në ujë të ftohtë dhe më pas i futni në blender. I përzieni mirë, ndërsa që lëngun e fituar ta konsumoni në mëngjes, në lukth të zbrazët ose midis shujtave.

(Kosova Sot Online)