Lëngu që "hap" tretjen e përgjumur

  • E.K /
  • 22 May 2023 - 10:37
Lëngu që

Lëngu indian me jogurt askënd nuk e lë të hutuar, e kur të lexoni se në këtë recetë mund të shtoni edhe mollë dhe mentë, menjëherë do të filloni me përgatitje.

Përbërësit për 4 pije:

4 mollë të gjelbra, të qëruara dhe të prera; 650 g jogurt grek; 2 lugë sheqer kristal; 2 lugë shurup të mollëve; 15 g gjethe të mentës; 2 kubëza akulli.

Përgatitja:

Mollën e qëruar dhe copëtuar, jogurtin, sheqerin, shurupin nga mollët, mentën dhe akullin i vendosni në blender dhe i përzien derisa kjo përzierje të jetë e lëngshme.

(Kosova Sot Online)