Shurupi që ndihmon te problemet me frymëmarrje

  • E.K /
  • 25 May 2023 - 10:32
 Shurupi që ndihmon te problemet me frymëmarrje

Nëse keni probleme me mushkëritë, dhimbje në fyt, vështirësi me astmë, kjo recetë ju ndihmon. Përbërësit: Hudhër; 110 mililitra ujë; 1/4 e gotës mollë të copëtuar ose uthull molle; 1/2 e gotës mjaltë.

Përgatitja

 Preni hudhrën dhe ia shtoni përbërësit e tjerë. Masa le të qëndrojë gjatë natës. E procedoni dhe e mbani në vend të ftohtë. Merrni nga një lugë çdo orë derisa të ndjeni relaksim. 

(Kosova Sot Online)