Banania dhe kamomili shërojnë dhimbjen e kokës

  • E.K /
  • 25 May 2023 - 10:47
Banania dhe kamomili shërojnë dhimbjen e kokës

Ju dhemb koka, jeni të lodhur? Qëroni një banane, e preni në pjesë të vogla, e hidhni në një rriskë të bukës integrale dhe ngadalë e konsumoni, duke konsumuar një gotë çaj kamomili.

Përse ka efekt një ilaç natyral si ky? Banania është e pasur me kalium që nxit qarkullimin e gjakut dhe eliminon helmet shtesë. Fibrat në bukë kontribuojnë në aktivizimin e sistemit të tretjes. Kamomili ndikon si qetësues.

(Kosova Sot Online)