E hidhni lëvoren e limonit? kur ta lexoni këtë, nuk do ta bëni më!

  • E.K /
  • 29 May 2023 - 10:03
E hidhni lëvoren e limonit? kur ta lexoni këtë, nuk do ta bëni më!

Limoni është agrume që është i pasur me minerale dhe vitamina të rëndësishme për shëndetin. Pos lëngut, posedon edhe lëvoren që është shumë shëruese.

UL KOLESTEROLIN DHE DETOKSON ORGANIZMIN

Lëvorja e limonit është burim për antioksidues. Është e pasur edhe me falvonoide që normalizojnë nivelin e kolesterolit, derisa njihet edhe si pastruesnatyral për organizmin. Lëvoren e limonit e përzieni me ujë dhe e lini për disa minuta. Aty shtoni edhe pak lëng limoni dhe e pini në mëngjes.

FORCON IMUNITETIN

Lëvorja e limonit përmban dyfish më shumë vitamina sesa vetë fryti. Pikërisht shkaku i kësaj, mos e hidhni, ngrijeni dhe përdoreni si erëz për gjellë. 

(Kosova Sot Online)