Përtërini eshtrat dhe skeletin me tre përbërës

  • E.K /
  • 09 June 2023 - 09:37
Përtërini eshtrat dhe skeletin me tre përbërës

Kjo recetë është e hatashme për të gjithë ata që ndjejnë peshë në këmbë, dhimbje në nyja dhe shpinë ose vuajnë nga lëndimet e vjetra.

Receta:

300 ml alkool (70 për qind), 100 ml jod, 10 aspirinë tableta (pilula prej 300 mg). Përgatitja: Kombinoni alkoolin dhe jodin dhe e përzieni me tabletat e shtypura të aspirinës. Ilaçin ta ruani në vend të errët dhe të freskët për 21 ditë. E përdorni si kompresë ose bëni masazh në vendin ku ndjeni dhimbje.  

(Kosova Sot Online)