Shurupi nga karotat hedh mukozën nga mushkëritë dhe ndalon kollën

  • E.K /
  • 04 September 2023 - 09:52
 Shurupi nga karotat hedh mukozën nga mushkëritë dhe ndalon kollën

Përbërësit:

Gjysmë kilogrami karota, 3-4 lugë mjaltë, Ujë.

Mënyra e përgatitjes:

Karotat i pastroni dhe i ndani në rriska. Vendosini në enë dhe shtoni ujin sa për të mbuluar karotat. E zieni sa të zbutet karota. I nxirrni nga uji dhe i bluani. Ujin ku është zier e lini të ftohet, shtoni mjaltin dhe përzieni me karotë. Merrni 3-4 lugë në ditë.

(Kosova Sot Online)