Lëngu i gjelbër për përtëritjen e organizmit!

  • E.K /
  • 25 September 2023 - 12:59
Lëngu i gjelbër për përtëritjen e organizmit!

Kjo pije është e pasur me vitamina dhe fibra, ka pak kalori, e përmban materie të dobishme për çdo organ. Sipas fjalëve të të famshmit, dr. Mehmet Oz, me këtë pije do të duhej ta fillonit, të paktën, një ditë në javë, por më së miri është që ta konsumoni atë çdo ditë.

Përbërësit

 2 grushte spinaq (është i mirë për tru), gjysmë trangulli (hidraton, e pastron trupin dhe qetëson), një e katërta e trungut të selinos (është e mirë për eshtra), 1 degëz majdanoz (e mirë për qarkullim dhe zemër), 4 gjethe të freskëta mendre (relakson dhe qetëson), 3 karota (e mirë për lëkurë dhe sy), 2 mollë të gjelbra të qëruara (molla është e dobishme për tërë organizmin), një e katërta e domates (e mirë për metabolizëm), një e katërta e limesë (kundër gurëve në veshka), një e katërta e limonit (pastron, qetëson, mbron nga viruset), 150 g ananas (ka plot vitamina, rregullon tretjen), xhenxhefil, një rrënjë sa gishti i madh (i mirë për tërë trupin).

(Kosova Sot Online)