Me majdanoz kundër të ënjturave dhe infeksioneve

  • E.K /
  • 02 October 2023 - 10:16
Me majdanoz kundër të ënjturave dhe infeksioneve

Majdanozi nuk është erëz e referuar vetëm për supë, por edhe bimë që në mjekësinë popullore ofron shumë dobi.

SHPËLARJA E SYVE

Në 300 ml ujë të vluar zieni 2 lugë gjethe të copëtuara të majdanozit, i zieni për 2 deri 3 minuta de e lini të ftohet. Më pas e kulloni, me këtë çaj shpëlani sytë disa here në ditë.

KOMPRESA PËR KAPAKËT E SYVE

Merrni 6 degë të gjethes së majdanozit, e pastroni, e i vendosni në kapakët e syve, i mbuloni m garzë. Në mëngjes i hiqni.

(Kosova Sot Online)