Hiqni qafe gurët dhe rërën nga veshkat në mënyrë natyrale

  • E.K /
  • 03 October 2023 - 09:49
Hiqni qafe gurët dhe rërën nga veshkat në mënyrë natyrale

Dhimbjet e shkaktuara nga gurët dhe rëra në veshkë e dinë vetëm ata që e kanë përjetuar. Megjithëse ka shumë ilaçe, disa prej tyre nuk janë efikase, por ka njerëz që gurët dhe rërën nga veshkat e heqin në mënyrë krejt natyrale, duke përgatitur recetën e thjeshtë. Ja si ta bëni edhe ju këtë recetë PËRBËRËSIT: 100 mililitra lëng limoni 100 mililitra vaj ulliri dhe 100 mililitra birrë.

PËRGATITJA

Të gjithë përbërësi t'i vendosni në gotë dhe lëngun e pini në mëngjes, në lukth të thatë, nga 50 mililitra. Së pari e përzieni gotën para se ta përdorni, e për gjashtë ditë gurët lëvizin, ndërsa që rëra për 3-4 ditë. Për shumicën që e kanë përdorur, ky ilaç ishte treguar i suksesshëm. Vërejtje: Lëngun e limonit ta merrni nga limoni i freskët i shtrydhur. Pra, guri nuk guxon të jetë më i madh se 15 mm, sepse mund të bëjë dëm derisa lëviz.

(Kosova Sot Online)