Hiidheni verën në këto bimë, do të fitoni pijen më shëruese në botë

  • E.K /
  • 03 October 2023 - 11:50
Hiidheni verën në këto bimë, do të fitoni pijen më shëruese në botë

Vera me trumzën e forcon organizmin, e më së shumti u sugjerohet atyre personave që janë në rikuperim, e ndikon edhe si ilaç natyral kundër potencës. Kjo verë vendore merret në momentin, kur në dy litra verë cilësore vendore shtoni 30 gramë trumzë dhe 70 gramë rozmarinë, i zieni së bashku në avull për disa ditë.

Kur të jetë ftohur vera (kur të jetë e vakët) ia shtoni edhe 30 gramë mjaltë. Më pas e përzieni, e hidhni nëpër shishe prej qelqit dhe e pini nga një gotë të vogël para shujtave.

(Kosova Sot Online)