Ilaçi që ju kthen fuqinë dhe e forcon organizmin

  • E.K /
  • 29 November 2023 - 09:59
Ilaçi që ju kthen fuqinë dhe e forcon organizmin

Shpesh jeni të lodhur ose keni probleme me eshtrat? Këtu ju ndihmon ilaçi i vjetër japonez. Kështu, merrni një vezë të madhësisë mesatare dhe e vendosni në një gotë ku keni hedhur 150 ml uthull molle. Le të qëndrojë për rreth shtatë ditë.

Gjatë kësaj kohe lëvozhga e saj tretet dhe mbetet vetëm një membranë e hollë që ruan të bardhët e vezës dhe të kuqtë e vezës. Copëtoni membranën dhe përmbajtjen e vezës ta ktheni në uthullën e mollës dhe e përzieni. Të konsumoni nga 10 ml të kësaj përzierjes, të tretur në një gotë ujë të vakët.

(Kosova Sot Online)