Pastruesi super efikas i mëlçisë

  • E.K /
  • 30 November 2023 - 10:02
Pastruesi super efikas i mëlçisë

Mëlçia është organ që shërben për ruajtjen e materieve ushqyese dhe i neutralizon të dëmshmet. Por, ushqimi i sotshëm është plot me helme, prandaj i nevojitet ndihmë.

Papastërtitë grumbullohen shpejt përmes ushqimit dhe ambientit të ndotur. Simptomat janë lodhja, dhimbjet e kokës, kapsllëk, gazra dhe mbipeshë. Eliksiri që pastron mëlçinë dhe organizmin përmban vetëm dy përbërës: vaj ulliri dhe lëng limoni.

Përzieni një lugë vaj dhe një lugë lëng dhe e pini çdo mëngjes në lukth të thatë. Edhe vaji i ullirit dhe lëngu i limonit heqin radikalet dhe janë të pasura me antioksidues, duke neutralizuarhelmet.

(Kosova Sot Online)