Ilaçet natyrale me ndihmën e të cilave shërohen dhimbjet në lukth

  • E.K /
  • 04 December 2023 - 10:16
Ilaçet natyrale me ndihmën e të cilave shërohen dhimbjet në lukth

Pavarësisht nëse në pyetje është ushqimi jo i rregullt dhe i dëmshëm apo diçka tjetër, secilin prej nesh e mundon dhimbja në lukth, e ilaçi është shumë I thjeshtë, kaq i thjeshtë, saqë mund ta përgatisni për pesë minuta. Secili në shtëpinë e vet posedon këta përbërës, të cilët janë të nevojshëm të hiqni qafe problemet me lukth.

RECETA E PARË:

Merrni gjysmë litër lëng nga kungulli, shtoni edhe dy lugë mjaltë dhe një lugë uthull molle. Nga ku lëng dhimbjet në lukth ndalojnë sa hap e mbyll sytë.

RECETA E DYTË:

Përzieni gjashtë lugë misër të bluar dhe katër lugë bizele të bluara dhe përzieni me dy litra ujë të vluar. E lini të qëndrojë për pesëmbëdhjetë minuta, e procedoni çajin dhe është i gatshëm për ta konsumuar. Është i shkëlqyeshëm kundër gastritit dhe dhimbjeve në lukth.

(Kosova Sot Online)