Dafina, më e fuqishme sesa mendoni

  • E.K /
  • 04 December 2023 - 10:42
Dafina, më e fuqishme sesa mendoni

Nëse jeni ftohur apo keni kollë, e nuk ju ndihmojnë shurupet, atëherë provoni që problemin ta
zgjidhni në mënyrë natyrale.

Çaji nga dafina është, sipas shkencëtarëve, melhem për telashet e tilla. Ju nevojiten 3-4 gjethe të thata të bimës. I imtësoni mirë dhe i hidhni në dy decilitra ujë të vluar. E zieni në zjarr të lehtë për 10 minuta. E lini të ftohet, ia shtoni pak mjaltë ose limon dhe e pini tri herë në ditë.

(Kosova Sot Online)