Lëngu për humbje të shpejtë në peshë

  • E.K /
  • 04 December 2023 - 13:04
Lëngu për humbje të shpejtë në peshë

Lëngun, recetën e të cilit ua sjellim, është treguar shumë efikas në humbjen e kilogramëve. Natyrisht, nevojitet të lëvizni më shumë dhe të ushqeheni shëndetshëm. Pos se është i mirë për dobësim, ndikon mirë në shëndetin e përgjithshëm. Përbërësit që depërtojnë në sistemin e njeriut janë shumë të shëndetshëm. Kështu, farat çia ndikojnë mirë në shëndet, sepse posedojnë shumë aminoacide omega 3, proteina, kalcium dhe fibra.

Përbërësit e nevojshëm:
Lëng limoni - 1 gotë;
Farat çia - 1 lugë;
1 lugë mjaltë;
1 gotë ujë.

Përgatitja:

Nevojitet që farat çia t'i lini në ujë për një orë. Më pas i aplikoni në blender dhe i përzieni me përbërësit e tjerë. Ta konsumoni këtë lëng në orët e mëngjesit. Do të ndiheni më mirë, ju ndihmon që të ulet niveli i sheqerit në gjak dhe ikolesterolit.

(Kosova Sot Online)