Ky është mjalti më i shëndetshëm në botë

  • E.K /
  • 12 February 2024 - 10:17
Ky është mjalti më i shëndetshëm në botë

A keni dëgjuar ndonjëherë për mjaltin manuka? Ky është lloj i veçantë i mjaltit që shihet si një ndër më të shëndetshmit, më i shtrenjti, dhe ju njohim me disa nga vetitë shëruese të tij. Mjalti vjen nga Zelanda e Re. Manuka është bimë, e cila dikur ishte përdorur për uljen e temperaturës, ndërsa gjethet ishin përdorur, si melhem për shërimin e plagëve.

PËRMIRËSON TRETJEN

Nëse ndjeni fryrje dhe tretja nuk ju funksionon si duhet, keni nevojë për mjaltin manuka. Përmes mjaltit zgjidhni problemet me thartirën, tretja e ngadalshme, të thatin në lukth dhe sindromën e zorrëve të irrituara.

FORCON IMUNITETIN

Mjalti manuka ka veti të forta kundër baktereve. Përmes tij mund të shërohet fyti me dhimbje, aftet, infeksionet e lëkurës, derisa ua forcon edhe imunitetin.

(Kosova Sot Online)