Hidhni helmet nga trupi me këtë gjellë

  • E.K /
  • 21 February 2024 - 09:43
Hidhni helmet nga trupi me këtë gjellë

Është koha për shujtat e lehta për të pastruar trupin nga helmet. Kurrë nuk gaboni nëse gatuani një gjellë me perime të gjelbra.

Përbërësit: 300 gr spinaq, 300 gr brokol, 1 qepë, 1 thelb hudhër, majdanoz, 1 selino, 1 patate, kripë dhe piper, 2 lugë vajë. Përgatitja: Në enë copëtoni qepën dhe selino, shtoni spinaq dhe brokoli. Hidhni ujin dhe zieni për gjysmë ore. Përzieni, shtoni kripë e piper dhe majdanoz. 

(Kosova Sot Online)