Ndalni dhimbjet e kokës për disa minuta me këtë recetë magjike

  • E.K /
  • 01 March 2024 - 10:22
Ndalni dhimbjet e kokës për disa minuta me këtë recetë magjike

Njerëzit, që vuajnë prej dhimbjes së shpeshtë të kokës, si pasojë e migrenës, e dinë fare mirë se sa e dhimbshme mund të jetë kjo dhimbje, dhe se nuk mund ta largojnë shpejtë dhimbjen. Mirëpo, të gjithë këta nuk e dinë për këtë recetë të thjeshtë që mund t'jua shërojë dhimbjen e kokës brenda disa minutave.

Në pyetje është metoda tradicionale, e cila po përhapet tani. Juve ju mbetet nëse do ta provoni dhe të harroni në dhimbjet e forta të kokës. Nga përbërësit ju nevojiten vetëm lëngu i limonit dhe kripa. Do të duhej të zgjidhni kripë sa më cilësore, e cila përmban sa më shumë minerale. Kjo përzierje ju liron nga dhimbjet e kokës duke shtuar nivelin e serotoninës në gjakun e njeriut, forcon sistemin nervor dhe normalizon ekuilibrin bazik të acideve në organizëm. Pra, nevojitet ta shtrydhni një limon të freskët dhe t'ia shtoni dy lugë kripë. Përzieni përbërësit, shtoni pak ujë dhe e pini gotën përnjëherë. Shija nuk është aspak e këndshme, por besoni se me dhimbjet e kokës nuk do të keni problem. 

(Kosova Sot Online)