Mos shpenzoni në ilaçe për shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterol, provoni këtë recetë antike

  • E.K /
  • 02 March 2024 - 08:50
Mos shpenzoni në ilaçe për shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterol, provoni këtë recetë antike

Falë kësaj recete, do ta ulni shtypjen e lartë të gjakut, por edhe nivelin e lartë të kolesterolit të keq.

Krejt çfarë ju duhet të bëni është që ta përdorni këtë ilaç natyral për shtatë ditë rresht dhe rezultatet do t’ju mahnitin.

Në vijim ju sjellim recetën përmes së cilës mund të shërohen shumë sëmundje, por edhe ta forconi sistemin imun.

Më e mira e kësaj recete është se është e thjeshtë dhe lehtë përgatitet, e përbërësit janë të disponueshëm:

Një pjesë xhenxhefil të gërryer

Një hudhër të shtypur

Një lugë uthull molle

Një lugë mjaltë

Një lugë lëng limoni

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzieni për 30 sekonda. Më pas lëngun e procedoni dhe le të ftohet për pesë ditë.

Përdorimi:

Sugjerohet që ilaçin ta konsumoni nga një lugë para kafjallit dhe një para darkës. Nuk preferohet ta konsumoni më shumë se tri herë në ditë. Do të mahniteni me rezultatet. Përbërësi nga kuzhina, që ju shpëton nga dhimbja e dhëmbit.

Dhimbja e dhëmbit vështirë se durohet, sepse shfaqet papritmas dhe zgjat me ditë të tëra. Dhimbja mund të jetë e mërzitshme, e fortë dhe intensive.

Natyrisht, këshilla më e mirë është ta vizitoni mjekun. Mirëpo, nëse për ndonjë arsye nuk jeni në mundësi ta bëni këtë menjëherë, shkoni në kuzhinë dhe kërkoni karafil, sepse kjo erëz ua shkurton mundimet.

Sipas ximisoft, nuk ka nevojë ta përgatisni në ndonjë mënyrë ekstra, por kur ta ndieni dhimbjen merrni një karafil, e vendosni në vendin ku keni dhimbje dhe e kafshoni. Pas 15 minutave dhimbja do të fillojë të pakësohet.

Nëse keni mundësi të jeni vaj karafili, edhe më mirë. E vendosni me një pambuk në dhëmbin me dhimbje.

(Kosova Sot Online)