Majdanozi - ndihma e parë te këmbët e lodhura dhe që dhëmbin

  • E.K /
  • 20 April 2024 - 10:49
Majdanozi - ndihma e parë te këmbët e lodhura dhe që dhëmbin

Ënjtja e këmbëve mund të shfaqet për arsye të ndryshme: të ngrohtit, problemet me enët e gjakut, çrregullimi i punës së veshkave, shtatzënia, çrregullime hormonale.

Mjekësia popullore posedon një arsenal të gjerë kundër të ënjturave, por më efikasi është majdanozi. Pastroni mirë dhe bluani majdanozin, masën e derdhni në termos, derdhni nga sipër 500 ml ujë të vluar. E lini të qëndrojë brenda natës. Këtë lëng ta pini dy ditë rresht.

(Kosova Sot Online)