Si t'i hiqni gurët nga dhëmbët në mënyrë natyrale?

  • E.K /
  • 22 April 2024 - 12:39
Si t'i hiqni gurët nga dhëmbët në mënyrë natyrale?

Gurët në dhëmbë nuk janë aspak gjendje e mirë, por as atëherë kur me gjuhë kaloni nëpër dhëmbë. Mirëpo, nëse nuk pëlqeni që gjithmonë të shkoni te mjeku për të hequr gurët e grumbulluar, lexoni në vijim si ta bëni në mënyrë natyrale.

Në një gotë ujë hidhni pak uthull molle, e më pas brushën e dhëmbëve e futni aty. E lini për disa minuta, e më pas shpëlani dhëmbët dhe i fërkoni me brushë. Nëse është e nevojshme këtë ta bëni disa herë, përreth tre minuta. Më pas shpëlani dhëmbët siç bëni zakonisht.

(Kosova Sot Online)