Kur keni dhimbje në lukth, përgatiteni njërën nga këto dy receta

  • E.K /
  • 20 May 2024 - 10:59
Kur keni dhimbje në lukth, përgatiteni njërën nga këto dy receta

Këto receta janë shumë të thjeshta, por edhe shumë efikase, që vijnë nga akademia popullore e presidentit të Uzbekistanit.

1. Pini lëng kungulli - Në gjysmë litër lëng shtoni dy lugë mjaltë dhe një lugë uthull të mollës ose të uthullës. Nga ky lëng ndalojnë dhimbjet momentale. 2. Bluani dhe përzieni 6 pjesë misër dhe 4 pjesë bizele. Përzierjen e përzieni me ujë të vluar dhe e pini. Kjo recetë popullore është ilaç kundër gastritit.

(Kosova Sot Online)