Hiqni qafe dhimbjet nga fyti: lëngu aromatik nga xhenxhefili

  • E.K /
  • 20 May 2024 - 11:33
Hiqni qafe dhimbjet nga fyti: lëngu aromatik nga xhenxhefili

Kombinimi i mjaltit dhe limonit është kombinimi më i njohur që njerëzit mund ta përdorin kur të ftohen. Nëse ju mundon ndonjë lloj i ftohjes, kollës apo dhimbjeve në fyt, kjo përzieje ju bën të shëroheni shpejt.

PËRBËRËSIT

1 gotë ujë, Lëngun e 1 limoni, 1-2 lugë mjaltë, Xhenxhefil të gërryer.

PËRGATITJA

Ngrohni 250 ml ujë. Shtrydhni lëngun dhe e përzieni së bashku me xhenxhefil të gërryer. Shtoni mjaltin dhe përzieni mirë. Shtoni ujin e ngrohtë dhe mund ta konsumoni. Ky lëng, pos se është shërues, po ashtu ka një aromë të mirë shëruese.

(Kosova Sot Online)