Ilaçi natyral kundër reumës

  • E.K /
  • 22 May 2024 - 11:22
Ilaçi natyral kundër reumës

Dhimbjet e shkaktuara nga reuma mund të mos jenë aspak të këndshme dhe ju vështirësojnë në aktivitete e përditshme. Këto simptoma mund t'i zbutni me kombinimin e vajit të ullirit gjetheve të arrës.

Përbërësit: 1 litër vaj ulliri i parafinuar 10 lugë gjethe të imtësuarat arrës.

Përgatitja: Përzini litrën e vajit të ullirit të parafinuar dhe dhjetë lugë të gjetheve të imtësuara të arrës. E mbani në vend të ngrohtë për një muaj, krahas përzierjes së përditshme. Me vajin e fituar bëni masazh vendet ku ndjeni dhimbjet. 

(Kosova Sot Online)