Eliksiri i mëngjesit - Uji i ngrohtë me limon dhe kurkumë

  • E.K /
  • 19 June 2024 - 09:27
Eliksiri i mëngjesit - Uji i ngrohtë me limon dhe kurkumë

PËRBËRËSIT: 1 gotë ujë të vakët, mund të zgjidhni edhe qumësht të ngrohtë ¼ e lugës së vogël kurkumë Lëngun e gjysmë limonit Pak kanellë 1/8 e lugës së vogël mjaltë 1 lugë vaj kokosi.

PËRGATITJA: Pasi ta ngrohni ujin, shtoni kurkumën, lëngun e limonit dhe mjaltin, lugën me vaj kokosi dhe i përzieni mirë. Përkujdesuni që ujin ta pini sa është i ngrohtë. Pos se mund ta pini në mëngjes, kurkumën mund ta shtoni edhe në gjellën tuaj, që është më mira për shëndetin tuaj.

(Kosova Sot Online)