Skuadrat me më së shumti shanse të krijuara në Evropë - Sport - Kosova Sot
Skuadrat me më së shumti shanse të krijuara në Evropë

Skuadrat me më së shumti shanse të krijuara në Evropë

Real Madridi është skuadra që ka krijuar më së shumti shanse në top pesë Ligat në Evropë.

Faqja për histori dhe statistika, “Opta”, ka treguar pesë skuadrat që kanë krijuar më së shumti shanse deri më tani në top pesë Ligat në Evropë.

Reali i Zinedine Zidane qëndron në pozitën e parë me 119 shanse, që ndiqet nga Napoli (112), Bayern Munich (108) dhe Liverpool (107). 

(Kosova Sot)

14 orë e 56 minuta më parë
13/12/18