“Four Four Two”: 50 më të urryerit në histori të futbollit - Sport - Kosova Sot
“Four Four Two”: 50 më të urryerit në histori të futbollit

“Four Four Two”: 50 më të urryerit në histori të futbollit

Ronaldo dhe Mourinho janë në listën prej 50 njerëzve të botës së futbollit që janë më të urryer ne histori sipas “Four Four Two”.

Magazina “Four Four Two” ka zbuluar një listë prej 50 futbollistëve dhe njerëzve që merren me sporte të ndryshme të cilët cilësohen si më të urryerit në histori, njerëz që vazhdimisht kritikohen, nuk pëlqehen.

Në mesin e lojtarëve që nuk pëlqehen dhe që kritikohen shumë është edhe Cristiano Ronaldo sipas kësaj magazine, ndërsa Mourinho renditet si i dyti më i padëshiruar, apo më i urryeri.

Sergio Ramos, Pepe, Sergio Busquets, Mark Van Bommel, Andoni Goikoetxea, Diego Costa, Luis Suarez, Maradona, Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho, Joseph Blatter, Jose Mourinho, Harald Schumacher, Michael Platini, Richard Keys, Cristiano Ronaldo, Luciano Moggi, El Hadji Diouf, Pete Winkelman, John Terry – janë vetëm disa prej 50 emrave.

Më poshtë keni disa nga lojtarët në mesin e 50 më të urryerve, ndërsa për më shumë klikoni në “Four Four Two”. 

50: Ramos (Real Madrid)

46: Pepe (Besiktas)

41: Busquets (Barcelona)

32: Van Bommel

21: Andoni Goikoetxea

18: Diego Costa (Atlético de Madrid)

16: Luis Suárez (Barcelona)

13: Maradona

6: Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

2: José Mourinho (Manchester United)

1: Sepp Blatter


(Kosova Sot)

3 orë e 41 minuta më parë
16/12/18