Hysaj kërkohet në Angli e në Gjermani - Sport - Kosova Sot
Hysaj kërkohet në Angli e në Gjermani

Hysaj kërkohet në Angli e në Gjermani

Sipas medieve italiane, Liverpool dhe Bayern Leverkusen-i dëshirojnë një lojtarë të përbashkët: Elseid Hysajn.  

Dy gjigantët evropianë, edhe gjatë merkatove të mëparshme, kanë shprehur interes për shqiptarin, mirëpo mbetet për t’u parë nëse gjatë verës do të jetë koha që Hysaj të ndryshojë ambient.

Ai po përflitet për një largim nga Seria A, pasi performancat e tij në ndeshjet e fundit nuk ishin në majat e tij dhe kjo shkaktoi pakënaqësi te tifozët napolitanë.

(Kosova Sot)

17 orë e 10 minuta më parë
16/12/18